Co powinniśmy wiedzieć o trymowaniu sierści?

Czym jest trymowanie?

Wiele osób się zastanawia co trzeba wiedzieć o trymowaniu psa? Na pewno odpowiedź nie jest wcale trudna. Przejdźmy do szczegółów – zatem co trzeba wiedzieć o trymowaniu psa? Trymowanie sierści psa jest zabiegiem pielęgnacyjnym polegający na usunięciu włosów, które są martwe. Głównie jest stosowany u szorstkowłosych pupili, ponieważ ich sierść nie wypada w sposób naturalny jak na przykład u psów miękkowłosych, które po prostu linieją. Włos martwy zostaje na miejscu swoim, która kompletnie nie oddycha, a pies zaczyna się drapać oraz z czasem sobie robi rany. Trymowanie psa nie tylko się wykonuje dla urody, ale także dla zdrowia czworonoga.

Trymowanie robi się u szorstkowłosych psów, jak na przykład wyżły, teriery, pinczery, sznaucery, wilczarze irlandzkie czy też jamniki szorstkowłose. Zabieg powinien być wykonywany raz na dwa lub cztery miesiące. Gdy pojawią się jakiekolwiek trudności w określeniu już częstotliwości trymowania, to najlepiej jest poradzić się weterynarza czy też po prostu pracownika fryzjerskiego salonu.

Poprawienie szorstkości sierści

Trymowanie ma za zadanie poprawienie szorstkości sierści. Zabieg jest bezbolesny całkowicie i przeprowadza się go przy pomocy nożyka trymerskiego lub też palców. Polega po prostu na usunięciu sierści martwej, aby dać miejsce do wzrostu sierści nowej. Przed trymowaniem nie wolno psa kąpać. Po zabiegu futro psa się myje szamponem, który sierści nie zmiękcza. Jest to  bardzo ważne.